מערך פעילויות בקבוצות קטנות – חלק ג'

 

 1. קבוצה קטנה בנושא הזית: אם יש עץ זית באזור הגן, אוספים עם הילדים זיתים שנפלו או שדופקים עם מטאטא על צמרת העץ והילדים אוספים מה שנופל. בתוך הגן שמים את הזיתים בשקית או בעלי ונותנים לילדים לדפוק עם מערוך או פטיש ורואים איך יוצא מהם שמן.
 2. קבוצה קטנה בנושא הזית: לוקחים את השמן שיש בשקית ואת הזיתים ונותנים לילדים לצייר איתם על בריסטול לבן.
  פעילות זו אפשר לעשות גם עם הצעירים.
 3. קבוצה קטנה בנושא הזית: מביאים 3 כוסות מים. באחת שופכים פטל, בשנייה שופכים סוכר ובשלישית – שמן ורואים מה קורה לחומרים השונים כאשר הם נפגשים עם מים.
 4. קבוצה קטנה בנושא חנוכה: לוקחים נר, שמים אותו במים רותחים ונותנים לילדים לראות מה נשאר מהנר אחרי שהות במים רותחים. משם עוברים לדיון – ממה עשוי הנר.
 5. קבוצה קטנה בנושא חנוכה: מדליקים נר ונותנים לילדים להסתכל על הלהבה. שואלים אותם: איזה צבעים הם רואים בלהבה? מוציאים צבעי פנדה בצבעים שהם אמרו ונותנים להם לצייר.

         מתאים גם לצעירים. 

 1. קבוצה קטנה בנושא חנוכה: נותנים לילדים נרות לבנים של שבת, נותנים גם טושים והם צובעים אותם.
 1. קבוצה קטנה בנושא חנוכה: מדליקים נר, שמים עליו כוס והוא כבה. דנים עם הילדים: למה הנר כבה כאשר הנחנו מעליו את הכוס? עד שמגיעים להסבר שאין לו חמצן ושגם אנחנו צריכים חמצן כדי לחיות.
  פעילות נוספת באותו נושא: שמים את הנר בתוך צלחת עם מים, מדליקים ושמים מעל כוס. ברגע שהנר כבה – המים עולים למעלה.
 2. קבוצה קטנה בנושא חנוכה: מחלקים לכל ילד סביבון ונותנים לילדים לסובב את הסביבונים על משטחים שונים (רצפה, שולחן, שטיח, צלחת). דנים עם הילדים – על איזה משטח הסביבונים הסתובבו בצורה הטובה ביותר?
 3. פעילות בקבוצה קטנה בנושא חנוכה: בוחרים סביבונים מחומרים שונים ובצורות שונות ורואים מאיזה חומר וצורה הסביבון שמסתובב בצורה הטובה ביותר.
 4. פעילות בקבוצה קטנה בנושא חנוכה: תחרות סביבונים: מסובבים כל פעם שני סביבונים. הסביבון שממשיך להסתובב אחרון נשאר לעוד סיבוב ומסתובב מול סביבון אחר. המנצח הוא הסביבון שנשאר להסתובב אחרון.

 

 העבודה בקבוצה הקטנה מזמנת דרך חווייתית לחקור וללמוד על החג.

 

הכותבת היא חמוטל לחמן,

מפתחת גישת ׳האמת בחינוך׳. בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני בחינוך לגיל הרך. אשת חינוך למעלה מ-22 שנה.
מובילה את קהילות ׳האמת בחינוך׳ לאנשי חינוך והורים.

מפתחת מסלולי הכשרה לחינוך משלים לאנשי חינוך והורים שמטרתם להעצים את הילדלהעלות את הביטחון האישי ולהשיג את רצונותיו.

 

לרעיונות ומערכים נוספים, היכנסי לאתר גישת האמת בחינוך:

https://hamutallachman.co.il/

כתיבת תגובה

שתפו עם החברים שלכם